ماهنامه علمی سبک شناسی نظم و نثر فارسی (بهار ادب)
شناسه نشریه
تماس با ما
آدرس: تهران صندوق پستی 1558-14665
کد پستی: 1981619353
تلفن تماس: 02122065569
ایمیل: info@bahareadab.com
درباره نشریه
ماهنامه بهار ادب ،ماهنامه سبک شناسی و تحلیل متون نظم و نثر فارسی(بهار ادب سابق)، ماهنامه ای خصوصی است که توسط آقای دکتر امید مجد بنیانگذاری شده و دارای دسترسی باز (به متن مقالات) است. در این نشریه از سیاست داوری تخصصی دو سو ناشناس در بررسی مقالات استفاده میشود و همه مقالات ارسالی باید با نرم‎افزار مشابهت ‎یاب سمیم نور بررسی شوند تا از اصالت آنها اطمینان حاصل شده و پس از آن به دقت مورد ارزیابی قرار میگیرند. این نشریه در بررسی و انتشار مقالات علمی با احترام به قوانین اخلاق در نشریات، تابع قوانین کمیتۀ اخلاق در انتشار (COPE) میباشد و از آیین‎ نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در آثار علمی پیروی مینماید.
مطالعه بیشتر درباره این نشریه
آمار و ارقام نشریه
تاریخ شروع چاپ نشریه 1387
درجه کیفیت در ISC Q2
ضریب تاثیر در ISC 0.152
تعداد جلد در سال 12
تعداد مقاله در سال 144
تعداد مقالات چاپ شده 1612
نرخ پذیرش(%) 21.3
تعداد مقالات پژوهشی چاپ شده 1,612
تعداد بازدید کننده مقالات 2,694,319
تعداد دریافت فایل اصل مقاله 1,215,756
تعداد صفحات مقالات 33,852
تعداد کل منابع مقالات 25,792
درباره نشریه En

تاریخچۀ نشریه

ماهنامه سبک شناسی و تحلیل متون نظم و نثر فارسی (بهار ادب)، نشریه ای با دسترسی باز (به متن مقالات) است که در زمینه تخصصی سبک شناسی نظم و نثر فارسی فعالیت میکند و ماهنامه ای خصوصی است که توسط آقای دکتر امید مجد بنیانگذاری شده است. این ماهنامه در پائیز 1387 نخستین شماره خود را بچاپ رساند و به لطف الهی و بواسطه کارنامه علمی ارزشمند اعضاء محترم هیأت تحریریه و نیز مقالات پربار و ارزشمندی که توسط پژوهشگران فاضل برای مجله ارسال شده بود توانست پس از یکسال و نیم در تابستان 1388 امتیاز ارزشمند علمی – پژوهشی را کسب نماید و اُمیدوارست بتواند با حفظ مقام علمی خود ، همچنان خدمتگزار زبان و ادبیات فارسی باشد.

درباره نشریه سبک شناسی و تحلیل متون نظم و نثر فارسی

سبک شناسی و تحلیل متون نظم و نثر فارسی ، نشریه ای با دسترسی باز (به متن مقالات) است که در زمینه تخصصی سبک شناسی نظم و نثر فارسی فعالیت میکند و ماهنامه ای خصوصی است که توسط آقای دکتر امید مجد بنیانگذاری شده است. در این نشریه از سیاست داوری تخصصی دو سو ناشناس در بررسی مقالات استفاده می شود و همه مقالات ارسالی باید با نرم افزار مشابهت یاب سمیم نور بررسی شوند تا از اصالت آنها اطمینان حاصل شده و پس از آن به دقت مورد ارزیابی قرار میگیرند. این نشریه در بررسی و انتشار مقالات علمی با احترام به قوانین اخلاق در نشریات، تابع قوانین کمیتۀ اخلاق در انتشار (COPE) میباشد و از آیین ‎نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در آثار علمی پیروی مینماید.

سیاستهای مالی

هزینه ‎های پردازش مقاله
هزینه‎ های فرآیند بررسی و انتشار مقالات در نشریه سبک شناسی و تحلیل متون نظم و نثر فارسی در سال 1402 معادل پانزده میلیون ریال میباشد.

هزینه اشتراک
سبک شناسی و تحلیل متون نظم و نثر فارسی به عنوان یک مجله الکترونیکی با دسترسی آزاد منتشر میشود، بنابراین هیچ هزینه اشتراکی برای مخاطبان وجود ندارد.


سیاستهای دسترسی باز و حق چاپ (کپی رایت)

سبک شناسی و تحلیل متون نظم و نثر فارسی، یک نشریه با دسترسی باز است؛ به این معنی که دسترسی به تمامی مقالات این نشریه آزاد و رایگان است و مقالات بلافاصله پس از انتشار در وبسایت نشریه قابل دسترس خواهند بود.
مقالات نشریه سبک شناسی و تحلیل متون نظم و نثر فارسی تحت شرایط و معیارهای مجوز Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC-BY 4.0) منتشر میشود و دارندگان مجوز فقط در صورت استناد به مقاله منتشر شدۀ اصلی میتوانند آثار را کپی، توزیع، نمایش و ایجاد کنند. در این نشریه نویسندگان تمامی حقوق (کپی رایت) را برای محتوای مقالات به طور نامحدود حفظ مینمایند.

Journal of the stylistic of Persian poem and prose is licensed under CC BY 4.0


سیاستهای اخلاقی انتشار

• سبک شناسی و تحلیل متون نظم و نثر فارسی در بررسی و انتشار مقالات، پیرو کمیته اخلاق نشر(COPE) است و مطابق با قوانین اخلاقی با بالاترین استانداردهای اخلاقی مطابقت دارد.
• نویسندگان در زمان ارسال مقاله باید تعهد دهند که مقاله آنها حاصل یک کار پژوهشی اصیل است و در جای دیگری به هیچ زبانی منتشر و یا برای بررسی به نشریه دیگری ارسال نشده است (برای اطلاعات بیشتر از اصول اخلاقی نشریه حتما صفحه اخلاق نشر را مطالعه نمایید).
• قوانین و قراردادهای مربوط به حق چاپ باید توسط نویسندگان رعایت شود.
• هر نوع سرقت ادبی غیراخلاقی است و غیرقابل قبول است.
برای کسب اطلاعات در مورد این موضوع در انتشار و دستورالعمل های اخلاقی، لطفاً به http://publicationethics.org مراجعه کنید.


برنامه زمانبندی انتشار

نشریه سبک شناسی و تحلیل متون نظم و نثر فارسی، به صورت ماهنامه منتشر می شود و 12 شماره را در سال منتشر می کند. تمامی مقالات منتشر شده از ابتدا تا کنون در وب سایت اختصاصی نشریه در دسترس خواهد بود.
لینکهای زیر به منظور دسترسی به تاریخچه مجلات میباشد:
آرشیو کامل فصلنامه ها و ماهنامه ها
شماره های آینده که پیشاپیش نمایه شده اند


ویژگی های اصلی نشریه

• عنوان کامل نشریه: سبک شناسی و تحلیل متون نظم و نثر فارسی (بهار ادب سابق)
• زبان نشریه: فارسی همراه با چکیده انگلیسی
• تاریخ تاسیس نشریه: 1387
• ایمیل info@bahareadab.com
• دوره انتشار: ماهنامه
• نوع انتشار: دسترسی باز
• وضعیت انتشار: فعال
• صاحب امتیاز : دکتر امید مجد
• شیوه داوری: داوری تخصصی دوسوناشناس
• قالب تمام متن مقالات: PDF و XML
• مجوز انتشار و حق مولف: Creative Commons Attribution License International (CC-BY 4.0)
• نرم‌افزار بررسی سرقت ادبی: سمیم نور
• اصول اخلاقی نشریه: نشریه با احترام به قوانین اخلاق در نشریات تابع قوانین کمیتۀ اخلاق در انتشار(COPE) می باشد و از آیین نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب درآثارعلمی پیروی مینماید.
• هزینه پردازش و انتشار مقاله: دارد (صفحه هزینه های بررسی مقالات را ببینید)