ماهنامه علمی سبک شناسی نظم و نثر فارسی (بهار ادب)
شناسه نشریه
تماس با ما
آدرس: تهران صندوق پستی 1558-14665
کد پستی: 1981619353
تلفن تماس: 02122065569
ایمیل: info@bahareadab.com
درباره نشریه
ماهنامه بهار ادب ،ماهنامه سبک شناسی و تحلیل متون نظم و نثر فارسی(بهار ادب سابق)، ماهنامه ای خصوصی است که توسط آقای دکتر امید مجد بنیانگذاری شده و دارای دسترسی باز (به متن مقالات) است. در این نشریه از سیاست داوری تخصصی دو سو ناشناس در بررسی مقالات استفاده میشود و همه مقالات ارسالی باید با نرم‎افزار مشابهت ‎یاب سمیم نور بررسی شوند تا از اصالت آنها اطمینان حاصل شده و پس از آن به دقت مورد ارزیابی قرار میگیرند. این نشریه در بررسی و انتشار مقالات علمی با احترام به قوانین اخلاق در نشریات، تابع قوانین کمیتۀ اخلاق در انتشار (COPE) میباشد و از آیین‎ نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در آثار علمی پیروی مینماید.
مطالعه بیشتر درباره این نشریه
آمار و ارقام نشریه
تاریخ شروع چاپ نشریه 1387
درجه کیفیت در ISC Q2
ضریب تاثیر در ISC 0.152
تعداد جلد در سال 12
تعداد دوره در سال 12
تعداد مقاله در سال 144
تعداد مقالات عرضه شده 7501
تعداد مقالات چاپ شده 1583
تعداد مقالات رد شده 5918
نرخ پذیرش(%) 21.1
تعداد مقالات مروری چاپ شده 0
تعداد مقالات پژوهشی چاپ شده 1583
تعداد بازدید کننده مقالات 2621484
تعداد دریافت فایل اصل مقاله 1178680
تعداد صفحات مقالات 33243
تعداد کل منابع مقالات 25328
شناسایی و رسیدگی به تخلفات پژوهشی

در نشریه سبک شناسی و تحلیل متون نظم و نثر فارسی ، سردبیر اقداماتی را برای شناسایی و جلوگیری از انتشار مقالاتی که در آن تخلفات تحقیقاتی رخ داده است، انجام میدهد.
این اقدامات شامل:
• اطلاع رسانی به دفتر تحریریه نشریه با ارائه نسخه‎هایی از مطالب مربوطه و پیشنویس نامه به نویسنده مربوطه که در آن از نویسنده توضیح میخواهد.
• در صورتی که توضیحات نویسنده غیرقابل قبول باشد و به نظر برسد که تخلف جدی صورت گرفته باشد، موضوع در هیئت تحریریه بررسی و هیئت تحریریه تصمیم خواهد گرفت که آیا تخلف به اندازه ای جدی است که ممنوعیت ارسالهای بعدی را تضمین کند یا خیر.
• در صورتی که تخلف از شدت کمتری برخوردار باشد، سردبیر، نامه اخطار برای نویسنده ارسال میکند و خط مشیهای انتشار نشریه را به نویسنده یادآوری میکند. اگر مقاله منتشر شده باشد، سردبیر میتواند از نویسنده درخواست کند که برای تصحیح سابقه، یک عذرخواهی در مجله منتشر کند.
• در اقدامات تکمیلی، هر اثری از نویسنده یا نویسندگان مسئول تخلف در دست بررسی باشد بلافاصله رد خواهد شد.
• نویسندگان از عضویت در هیئت تحریریه نشریه و خدمت به عنوان داور برای مجله منع میشوند. نشریه این حق را برای خود محفوظ میدارد که اقدامات بیشتری انجام دهد.
• در موارد جدی تقلب که منجر به پس گرفتن مقاله میشود، اخطاریه بازپسگیری مقاله (retraction) در مجله منتشر میشود و در نسخه آنلاین به مقاله لینک میشود. نسخه آنلاین نیز با تاریخ بازپسگیری علامتگذاری میشود.